Bez kategorii
Masza i niedźwiedź bawią się ze sobą

Masza i niedźwiedź bawią się ze sobą

Masza i niedźwiedź zabawki

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej przyjaźni Maszy i Niedźwiedzia. Bajka o tym dwójce stała się międzynarodowym fenomenem i doczekała się wielu adaptacji. Jak to możliwe, że mała dziewczynka i potwór tak dobrze się dogadują? Czy istnieje coś takiego jak przyjaźń między gatunkami? A może cały sekret tkwi w tym, że Niedźwiedź jest po prostu bardzo głodny? Przekonajmy się!

Niedźwiedź polarny i mała dziewczynka – niezwykłe przyjaźń!

Niedźwiedź polarny i mała dziewczynka – niezwykłe przyjaźń! Kiedyś, gdy mała dziewczynka bawiła się na lodzie, zauważyła niedźwiedzia polarnego. Był on bardzo ostrożny, ale jednak postanowił podejść do niej. Od tego momentu zaczęli się spotykać codziennie i bawić razem. Czasami dziewczynka przychodziła ze swoimi rodzicami, ale często spotykali się tylko we dwoje. W końcu niedźwiedź polarny został jej najlepszym przyjacielem.

Zwierzęta w ZOO – jak żyją?

Zwierzęta w ZOO żyją w różnych warunkach. W niektórych ogrodach zoologicznych można zobaczyć duże, otwarte przestrzenie, w których zwierzęta mogą swobodnie poruszać się i bawić. Inne są mniejsze i bardziej kameralne. Wszystko zależy od tego, jakie gatunki mają być hodowane w danym ogrodzie zoologicznym.

Najważniejsze jest jednak to, żeby zwierzętom w ZOO było dobrze. Hodowcy starają się stworzyć im takie warunki, aby czuły się one jak najbardziej naturalnie i mogły normalnie funkcjonować. Dbają o to, żeby miały odpowiedni pokarm i aby ich enclosure było dostosowane do ich potrzeb.…